Haber

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Güney Askeri Bölgesini ziyaret etti

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ülkenin Güney Askeri Bölgesini ziyaret etti. Bölgede konuşlu askerlere nezaret eden Şoygu, incelemelerde bulundu ve komutanlardan Ukrayna’daki savaş hakkında bilgi aldı.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Güney Askeri Bölge’ye çalışma ziyareti düzenlediği ve Özel Askeri Harekat bölgelerindeki birliklerin (kuvvetlerin) gruplandırılmasını denetlediği belirtildi. Shoigu, birliklerin konuşlandırıldığı bölgelerin etrafında uçtu ve Özel Askeri Harekat alanındaki Rus birliklerinin ileri mevzilerini denetledi. Ön cephede Rus askerleriyle konuştu ve çalışana savaş görevlerinin örnek niteliğindeki performansı için teşekkür etti.

KOMUTLARI KARŞILAMAK

Şoygu’nun komutanlarla bir toplantıya geldiği ve durumu ve Rus ordusunun Ukrayna’daki savaşta atacağı adımları değerlendirdiği belirtildi. Açıklamada, “Şoygu, komutanların mevcut durum ve Rus birliklerinin operasyon bölgelerindeki hareketlerine ilişkin raporlarını dinledi” denildi. Rusya Federasyonu Savunma Bakanı, komutanlarla yaptığı görüşmede, birliklerin kapsamlı bir şekilde güçlendirilmesine, işçilerin sahada konuşlandırılmasına ilişkin koşullara, tıbbi ve arka birimlerin çalışmalarına özel önem verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu