Ekonomi

‘Yarım Biz’ kampanyasına başvuru sayısı belli oldu!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, resmi sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, İstanbul’da 39 ilçe olduğunu bildirdi. “Kentsel Dönüşümde Yarımız” kampanyasına yaptığı başvuru sayısını ilk kez açıkladı.

“İSTANBUL HALKININ YARI KAMPANYAMIZI BİZDEN SAKLAYIN”

Başvuruları 26 Nisan’da başlayan ve riskli bölgelerde bulunan ya da risk taşıyan yapıların kentsel dönüşümünü hızlandırmayı hedefleyen Yarımız Kampanyası’na İstanbulluların başvuru sayısını ilk kez açıklayan Bakan Murat Kurum Kendisi, kampanyanın büyük ilgi gördüğünü belirterek, “İstanbullular Yarımız bizim kampanyamız.

3 günde 1 milyondan fazla vatandaşın hayatını etkileyecek sayıda başvuru aldık. 340 bin 460 bağımsız birim için 58 bin 61 başvuru yapıldı. Evleri inceleyip işlemleri başlatıyoruz. İstanbul’umuzda riskli bir yapı bırakmayacağız!”dedi.

Kampanyaya en çok başvuru Bahçelievler ilçesinden geldi. Bahçelievler sakinleri 6 bin 988 başvuru yaparken, ilçeyi 4 bin 526 ile Avcılar ve 4 bin 345 ile Güngören izledi.

amasrahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu